Class Representative

Class

Section

Representative
NUR A Ms. Noor
LKG A Ms. Iqra
UKG A Ms. Neha Dheer
I A Ms. Kriti Singh
I B Ms. Richa Muralidhar
II A Ms. Amrita Singh
II B Ms. Kanchan Vema
II C Ms. Mayura
III A Ms. Usha Mehar 
III B Ms. Arpita Badoni
III C Ms. Anusuya Gusain
IV A Ms. Ritu Sharma
IV B Ms. Archana Robinson 
IV C Ms. Babita Rawat
IV D Ms. Arti Anand
V A Ms. Reshu Gehlot
V B Ms. Shama Yusuf
V C Ms. Aakriti Rawat
V D Ms. Maninder Kaur
V E Ms. Sharmila Kaushik
VI A Ms. Jyoti Saraswat
VI B Ms. Rachna Gaur
VI C Ms. Harseerat Kaur
VI D Ms. Pooja Kothari
VII A Mr. Mrigankshi Wilson
VII B Ms. Seema Dobhal
VII C Ms. Surabhi Goyal
VII D Ms. Rupsha Chatterjee
VIII A Ms. Seema Kaur
VIII B Ms. Neha Verma
VIII C Ms. Seema Singha
VIII D Ms. Veena Chauhan
VIII E Ms. Pooja Vashisht
IX A Ms. Satya Rajan
IX B Ms. Rajni Bala Negi
IX C Mr. Sangeeta Sharma
X A Ms. Sanjay Rajan
X B Mr. Sangeeta Barmola
X C Ms. Devender Tripathi
XI A Mr. Surender Dhaka
XI B Mr. Minnie Gandhi Bhatia
XI C Mr. Neeta Butola
XII A Ms. Ashish Chauhan
XII B Mr. Alok Bhui
XII C Mr. Palak Malhotra


 HOUSE SYSTEM
 HOUSE

 INCHARGE

CHENAB

MR. ASHISH CHAUHAN

GANGES

MR. RAJAT DUSEJA

JHELUM

MS. SHWETHA ANIKET GARG

RAVI

MS. DEEPMALA BISHT

SUTLEJ

MS. MRIGANKSHI WILSON

YAMUNA

MR. SANJAY RAJAN



 SUBJECT CO-ORDINATORS

ENGLISH

Ms. Palak Malhotra

HINDI

Mr. Alok Bijalwan

MATHEMATICS

Mr. Brijesh Paliwal

PHYSICS

MR. Surendra Dhaka

CHEMISTRY

Mr. Ashish Chauhan

SCIENCE

Ms. Arpana Farmer

SOCIAL SCIENCE

Ms. Deepmala Bisht

COMPUTER

Ms. Sakshi Verma

MUSIC

Mr. Sunil Thapa

ART

Mr. Rajesh Petwal

DANCE

Ms. Hema Verma

PTI

Mr. Manoj Kumar

LIBRARY

Ms. Anusuya Gusain



 INCHARGE IN DIFFERENT FIELDS
 NAME OF FIELDS

 NAME OF TEACHERS

DISCIPLINE

MR. BRIJESH PALIWAL, MR. ASHISH CHAUHAN, MR. RAJAT DUSEJA, MR. RAKESH YADAV, MR. MANOJ KUMAR

ASSEMBLY

MS. ARPANA FARMER, MR. SUNNY KUMAR, MR. SUNIL THAPA

EXAMINATION

MR. ALOK BIJALWAN, MR. BRIJESH PALIWAL, MR. RAJAT DUSEJA

Latest Circulars



Birthdays